Door: Zoë Neeft
Ben jij een die-hard fan van Game of Thrones, maar vraag je je na House of the Dragon af of je nóg een spin-off wel aankunt? Er is er nog eentje verschenen, en wij zochten voor je uit of deze nieuwe telg je kostbare bingetijd écht waard is.
A Knight of the Seven Kingdoms speelt zich ongeveer honderd jaar vóór de gebeurtenissen van Game of Thrones af. De familie Targaryen is de baas, maar draken zie je in dit verhaal niet. We volgen ridder Duncan (Peter Claffey) en zijn jonge hulpje Egg (Dexter Sol Ansell). Duncan is een ridder zonder kasteel. Hij is dapper en lief, maar soms ook een beetje onhandig. Samen ontdekken ze hoe de wereld van de rijke edelen écht werkt.
Hoge scores
De serie scoort momenteel een indrukwekkende 8,4 op IMDb en een bijna perfecte score van 95 procent op Rotten Tomatoes. De algemene conclusie van de recensenten? Het is een briljant, intiem verhaal dat je zeker wilt zien. De Volkskrant noemde het zelfs 'het leukste dat er sinds jaren uit Westeros is gekomen'.
Meer kleur
Vond je House of the Dragon soms wat somber en donker? Goed nieuws: deze nieuwe serie is een stuk lichter en heeft meer humor. Precies wat Game of Thrones zo goed maakte. Daarnaast speelt het verhaal speelt zich veel buiten af, dus je kijkt niet de hele tijd naar donkere kamers.
Lees ook: Netflix heeft HBO Max gekocht: wat betekent dat voor jouw favoriete series?
Is er dan geen kritiek? Eén puntje: het is kort. Het eerste seizoen heeft zes afleveringen en duurt bij elkaar maar drie uur. Waar je vroeger uren zoet was, voelt dit seizoen als een snelle snack. Je hebt het zo uitgekeken. Gelukkig is er voor fans al een tweede seizoen bevestigd.
Voorlopig staat er pas één aflevering op HBO Max, maar elke maandag komt er een nieuwe bij.
:quality(95))
:quality(95))
:quality(95))
:quality(95))
:quality(95))
:quality(95))