
Body & Mind
Spaar jezelf rijk: bij deze supermarkt leveren koopzegels het meeste op

Gepubliceerd op
7 februari 2025 om 15:00
Bron / Fotografie
beeld Tom ten Seldam
Gepubliceerd op
7 februari 2025 om 15:00
Bron / Fotografie
beeld Tom ten Seldam
Ouderwets zegels sparen, levert nog steeds meer rente op dan sparen bij de bank. Jezelf nog niet aan de digitale koopzegel gewaagd? Dan is nu een mooi moment om daar eens mee te beginnen.
Maar eh, bij welke supermarkt is dat eigenlijk het voordeligst?
Hoe werken koopzegels? Wanneer je boodschappen doet, kun je voor elke euro die je uitgeeft een koopzegel kopen. Het bedrag per koopzegel verschilt per supermarkt. Bij Plus betaal je 2 cent en bij Jumbo en Albert Heijn reken je 10 cent per euro af. Bij Vomar werkt het weer effe anders: daar werken ze met kooppunten die per 10 cent gaan. Voor elke 10 cent die je uitgeeft aan boodschappen, kun je voor 1 cent 1 kooppunt bijkopen.
Bij Coop spaar je uitsluitend papieren zegels, maar bij de andere supermarkten spaar je digitaal. Vroeger had je overal papieren spaarboekjes, maar nu hoef je alleen nog je bonuskaart te scannen. Geen gedoe meer met boekjes die zoek raken of per ongeluk worden weggegooid. Via de app van de supermarkt kun je precies zien hoeveel je hebt gespaard en wanneer het digitale spaarboekje vol is. Bij een vol boekje kun je het gespaarde bedrag inclusief de rente laten uitbetalen door de supermarkt.
Lees ook: Dat je het effe weet: dit is goedkoopste supermarkt en dit duurste
Waar is de rente het hoogst? Goed, nu je weet hoe het werkt, wil je natuurlijk ook weten waar je het meeste verdient aan het sparen van koopzegels. Bij de supermarkt Plus blijkt de rente het hoogst. Daar is het rendement maar liefst 50 procent. Bij een volle spaarkaart van 200 zegels krijg je 6 euro terug, terwijl je in totaal 4 euro hebt uitgegeven. Het enige nadeel is dat het lang duurt om een groter bedrag bij elkaar te sparen.
Wat krijg je waar? Bij zowel Vomar als Albert Heijn krijg je 6 procent rente. Bij Albert Heijn is een boekje vol als je 490 euro aan boodschappen hebt uitgegeven. Je hebt dan 49 euro bij elkaar gespaard en krijgt 52 euro op je rekening. Bij Vomar heb je een vol spaarboekje als je 47,10 euro hebt gespaard. Je hebt dan 471 euro aan boodschappen uitgegeven en ontvangt bij het uitbetalen 50 euro.
Bij Jumbo en Coop krijg je vier procent rente op een vol boekje. Bij Jumbo is je spaarboekje vol als je 25 euro aan boodschappen hebt uitgegeven. Je hebt dan 2,50 euro gespaard en ontvangt 2,60 euro. Bij Coop werken ze net als bij Albert Heijn met hogere bedragen. Daar is je kaart vol bij 500 zegels, nadat je 250 euro aan boodschappen hebt uitgegeven. Je hebt dan 25 euro gespaard en ontvangt 26 euro.
Let wel op, want het sparen van koopzegels is niet helemaal zonder risico. Als een keten failliet gaat, is de kans groot dat je je geld kwijt bent.
delen

Redactie
@andcgramHet komt wellicht niet als een gigantische schok, maar de &C-redactie bestaat voornamelijk uit vrouwen. De een heeft een kind, de ander een plant, maar allemaal hebben ze een koffieverslaving. Oh, en ze dragen heus weleens wat anders dan pastel.